Yaprak-7425-d112914.jpg

Tarafından çekilen fotoraf: Mike Krautter

Birkaç şey taze yapılmış bir yatağa atlamak kadar iyi ve berrak, temiz çarşaflarda shimmying hissediyor. Ahhhhhh – bu senin mutlu yerin. Kutsal alanın. Ve temelde hayatının üçte birini harcadığın yerde, ona hak ettiği muameleyi yapmanın zamanı geldi. Sayfalarınızı The Laundress ile görüştük ve tavsiyelerinizin en iyi şekilde görünmesini sağlamaya yönelik tavsiyesi için konuştuk..

 

Sayfalarınızı ne sıklıkla yıkamanız gerekir??

Artık üniversitede değilsiniz, bu yüzden sayfalarınızı ayda bir kez yıkamak uçmuyor. “Vücut yağları, ter ve mikroplar yataklarınızda hızlı bir şekilde birikmektedir” diyor Boyd. Onun tavsiyesi: her hafta bir yük. Terleme bölümünde ağırsanız, frekansı haftada iki kez artırmayı düşünün..

 

Yapraklarınızı yıkamak için en iyi yöntem

Daha yüksek bakım gerektiren yün kazaklar veya dantelli sütyenler ile karşılaştırıldığında, temizlik kağıtları bir esinti. Bunları çamaşır makinesinde sıcaktan sıcak döngüye kadar atın ve akşam yemeğini bulmaya başlayın. Sıcak suyun renkli öğeleri daha hızlı solduğunu unutmayın; bu nedenle, bu güzel desenli veya karanlık setler için ılık ve soğuk bir döngü kullanın. Ancak leke ile uğraşıyorsanız (çocuğunuz yatağı ıslatırsa) ya da hastaysanız, mikropları öldürmek için mümkün olan en sıcak döngüyü seçin. Ve deterjan söz konusu olduğunda, etiketlere bakın: Boyd bitki bazlı yüzey aktif maddelerle bir temizleyici kullanılmasını önerir. “Aksi takdirde, petrol temelli olduğunu söyleyemezsiniz,” diyor.

 

Sayfaları ayrı yıkayın

Sadece bir yük yapmak ve onunla yapılması gerektiği gibi cazip olarak, yapraklarınızı diğer eşyalardan ayrı yıkayın – özellikle havlular. “Havludaki tüyler çarşafların üzerine girecek ve bununla uğraşmak istediğin bir şey değil,” diye uyarıyor Boyd. Yatağınızda pamuklu bir tişört giyinmek güzeldir, ancak çorap ve gömlek gibi eşyalar çarşafların içinde sıkışır ve kaybolur ya da düzgün bir şekilde temizlenmez. Giysileri ve çarşafları ayrı yıkamanın bir başka nedeni de tıkanmaları önlemek. “Levhalar fermuarlar ve donanımlara takılır ve gizemli delikler ve yırtıntılar bulacaksınız” diyor Boyd.

 

Leke tedavi yatak

Yatakta bir fincan kahveyi kim sevmiyor ya da bilirsin, pizza? Yapraklarınızda yiyecek lekeleri çıkarırsanız veya yastıklarınızda yağ veya yüz kremi varsa, Boyd oksijenli ağartıcı leke solüsyonuyla bölgeye ön işlem yapılmasını önerir. “Herhangi bir ağır leke için, makineye atmadan önce ıslatırım” diyor.

 

Yaprakları kurutmanın en iyi yolu

“Bir şey için gerçekten yüksek ısıdan uzaklaşıyorum” diyor Boyd. Yatakları kurutmak için orta ila düşük bir ortam önerir..

Kurutma döngüsü bitmeden on dakika önce yapraklarınızı çıkarın. Eğer gevrek bir yatağa bayılırsanız, onları biraz ütüyken, şimdi ütüleyin. % 25 enerji tasarrufu sağlayan Rowenta Eco Intelligence Steam Iron’ı öneriyoruz, ancak her seferinde düz köşeler sağlıyoruz. Çarşaflar soğuduktan sonra kırışıklıkları çıkarmak daha zor.

 laundress fabric conditioner

Tarafından çekilen fotoraf: Laundress

Yumuşatıcı kullanmalı mıyım??

Kumaş yumuşatıcıların sağladığı yumuşacık hissi kim sevmez? Giysilerinizi yumuşatmak, statiklik kazandırmak, yeni kokular eklemek ve ütülemeyi kolaylaştırmak gibi pek çok artıları olsa da, sayfalar da dahil olmak üzere bazı materyaller için gerçekten kötüdür. Boyd, “Bu geleneksel olarak hayvansal yağlardan yapılmış,” diye açıklıyor Boyd, “bu kalınlık kumaşa sızıyor ve lifleri tabaka halinde zayıflatıyor ve deliğe neden oluyor.” Fret yapmayın. The Laundress gibi daha fazla marka, yıkamada kolayca çıkan ve kumaşlarda daha yumuşak olan bitki bazlı formülasyonları kullanıyor. Yumuşatıcınız için alışveriş yaparken, kanola bazlı seçeneklere bakın ya da The Laundress Fabric Conditioner’ı deneyin..

kurutucu balls

Tarafından çekilen fotoraf: Laundress

Yastıklarınızı yıkadığınızdan emin olun.

Flaş haberler: Yastık kılıfınızı yıkamak yeterli değil. Kir, toz, sarkıntı ve daha fazlasını temizlemek için Boyd, en az bir kez, yastıklarınızı yıkamanızı önerir. Yastığı, ılık veya soğuk su ve hassaslar için formüle edilmiş bir deterjan kullanarak yumuşak bir döngüye yerleştirin. Kuruma zamanı geldiğinde, makinenizi hafif bir yüksek ısı döngüsüne getirmeyin ve tüyleri çıkarmak için yünlü kurutucu topları ekleyin..

 

Profesyonel ipucu:  “Yastık kılıflarını seviyorum” diyor Boyd. “Yastığın üzerinden geçen ve ek parçaların gerçek tüy bölgesine sızan herhangi bir ek yağ veya toprağa yardımcı olan bir durum. Yastıklar uzun ömürlülüğü korumak için gerçekten ucuz ve çok kullanışlılar. ”

 

Sıradaki depolama alanı – kağıt yaprağınızı düzgün bir şekilde nasıl saklayacağınız aşağıda açıklanmaktadır: