Colcannon shepherds pie

Fotografia podľa: John Dolan

Možno ste vyrastali na cestovinách alebo ryži. Ak je vaša rodina írsky (alebo škótsky, alebo anglicky alebo waleský), je pravdepodobné, že ste jedli veľa zemiakov a nie toľko cestovín. Pečené, pečené alebo pečené zemiaky sú všestranné a lacné a trvajú v komorách (nie je potrebné chladenie).

 

Vzhľadom na to, že zemiaky boli hlavným zdrojom jedál pre írskych občanov v mnohých ťažkých časoch, šetrné kuchári vytvorili veľa receptov, ktoré používajú veľa zemiakov a niekoľko ďalších prísad, aby vytvorili jednoduché, podstatné a chutné jedlo. Na počesť svätého Patrika sme chceli zdieľať niekoľko z týchto stránok zemiakov. Potrebuješ ísť s pečenou jahňacou nohou!

0303_living_colcannon.jpg

Colcannon

Autor a írsky potravinový úrad Malachy McCormick hovorí, že Colcannon je národný pokrm Írska. (Pre záznam, prepustil hovädzie mäso a kapustu ako novú tvorbu sveta.) Samozrejme, má pravdu: ide o jedlo zo štiepanej zemiaky a kapusty alebo kapusty oblečené s malým maslom a mliekom – druh jedla ľudia jedli pravidelne. Náš recept tiež požaduje pór, ktorý určite zvyšuje kašu.

 

Získajte Colcannon recept

 

Vezmite si to Notch a urobte náš kolcannonský pastier

6122_031711_boxty.jpg

boxty

Skvelé meno pre skvelé jedlo: Boxty je miesto, kde kaša spája palačinku, a tiež tam, kde varené zemiaky (kaša), spĺňa surové zemiaky (strúhaný). Okrem jeho výrazného názvu má boxty báječnú textúru, ktorá je výsledkom kombinácie surového a vareného špula. Majte krabicu na raňajky (namiesto vyprážaného chleba alebo rovnako ako) alebo ju podávajte s burgery (to sú bravčové klobásy, ak ste nevedeli).

 

Získajte Boxty recept

zemiakového pyré-Kale koláče-med107616.jpg

Štiepané zemiakové a koláčové koláče

Takže áno, my Britovia máme jedlo s názvom Bubble a Squeak. Je to skvelý názov: Zvyšky zemiakov bublina a pískanie, ako sa jemne smažiť v panvici s zvyškom kapusty alebo inej listovej zelenej. Urobíš to v pondelok, pretože máš tie zvyšky z nedeľnej pečenej večere. Táto príjemná zemiaková a zemiaková miska je riff na tradičnom jedle. To trvá základy ďalšiu fázu, pretože v skutočnosti musíte vytvoriť zmes do koláčov, ktoré vyzerajú oveľa lepšie ako pomerne roztržitý formát Bubble a Squeak. Urobte to s ostatnými varenými alebo štiepanými zemiakmi všetkými prostriedkami. A samozrejme, kale robí všetko lepšie.

 

Získajte recept na maslené zemiaky a kale dorty