Markers_1.JPG (skyword:187255)

Ľudia používajú značky na zvonenie na označenie opakovania vzorov, sledovanie poklesu alebo zvýšenie počtu úsekov a zmiernenie potreby neustáleho počítania ich pletených stehov.

 

Ak ste niekedy pliesť do kolesa, vaše návody na návod pravdepodobne povedali niečo ako: “Hrajte na 96 stehov, umiestnite značku a pripojte sa na prácu v kole.” Značkovače sú skvelé a zvyčajne prichádzajú v dvoch formách: markery na kruhoch a rozdeľovače krúžkov. Rozdelené krúžky sú mojou preferovanou značkou, pretože sú všeobecne všestrannejšie. Môžu byť prešmyknuté medzi stehmi na ihly, rovnako ako krúžkové značky, alebo umiestnené na stehu označiť určité miesto v pletení. Často kladiem jednu desiatu riadkov na svoju prácu, aby som sa nemusel počítať, koľko riadkov som pracovala!

 

Ak ste niečo ako ja, navždy hľadáte značku. Sú to ako bobby kolíky. Vieš? Tie veci, ktoré sú všade, keď nepotrebujete, potom nikde nenájdete, keď robíte. Keď nemôžem hneď nájsť jeden, som slučka a uzol trochu odpadu priadze a vytvoriť si vlastný marker. Ale ja som tiež použil bezpečnostné kolíky, bobby kolíky, ktoré som sa ohýbal tvarom, papierové klipy a tie malé gumové pásky pre deti. To, čo používate, naozaj nezáleží na tom, pokiaľ to robí prácu sledovania stehov, takže nemusíte.

place_knit_marker_0915.jpg.jpg (skyword:187262)

Ak chcete použiť značku na zobrazenie začiatku vášho kola, jednoducho umiestnite značku na špičku ihly pravého a potom pripojte svoju prácu ako obvykle.

marker_join_knit_0915.jpg (skyword:187263)

Akonáhle je práca spojená pre pletenie v kole, marker bude cestovať okolo ihly medzi prvým a posledným steh pletenie.

marker_knit_around_0915.jpg (skyword:187270)

end_round_marker_0915.jpg (skyword:187271)

Keď sa začnete blížiť ku koncu kola, znova zaznamenáte značku. Keď sa k nemu dostanete, jednoducho ho posuňte z ľavej ihly do pravého ihly a pokračujte. To len cestuje spolu, ako si pletené. Nie je potrebné pliesť do práce alebo robiť niečo fantazijné. Nechajte to tam byť.

marker_slip_knit_0915.jpg (skyword:187272)

Značky môžete použiť aj na iných miestach vašej práce, aby ste označili rôzne veci, ktoré musíte sledovať. Nedávno som pletať jednoduchým klobúkom a používal som značku v každom zostupnom bode. Vedel som, že na každom kole som spojil oba stehy pred každým markerom a pomocou značiek, aby mi ukázali, kde sa moje zníženie má stať, nemusel počítať jediný steh!

Markers_8.JPG (skyword:187275)

Na obrázku vyššie si všimnete, že na označenie začiatku kola som použil “domácu” značku priadze. Použitím kontrastnej značky som stále vedel, kde bol začiatok kola. Táto značka kontrastu nastavila začiatok okrem všetkých ostatných označených bodov. Ostatné značky sú štýl bezšvíkového bezpečnostného kolika, ktorý je k dispozícii v internetovom obchode Kelbourne Woolens.

 

Môžete nájsť všetky druhy zaujímavých stehov značiek vo vašom miestnom obchode priadze, alebo navštívte miestne obuvnícke alebo klenotníctvo zásobovanie obchodu, aby sa naučili, ako vytvoriť svoj vlastný!