mandarínky, med107742.jpg

Fotografia podľa: Romulo Yanes

Je to skoro Rok psa! Čínsky nový rok klesne 16. februára tohto roka a ako vždy, jesť zohráva veľkú úlohu pri oslavách. Rodiny sa združujú a zdieľajú potraviny, ktoré symbolizujú svoje nádeje a priania v nasledujúcom roku, od dobrého zdravia a dlhého života až po bohatstvo a prosperitu. Ak ste na poverení strane, je to jednoduchý spôsob, ako súdovať veľa šťastia, a ak ste neveriacim, je to jednoducho skvelý štart do nového roka – nemôžete sa pokaziť!

 

Tu je osem príznivých potravín, ktoré by ste mali vyskúšať (bonus: osem je považované za najšťastnejšie číslo v čínskej kultúre, pretože to znie podobne ako slovo šťastie). A nezabudnite, že lunárny Nový rok sa oslavuje po celej Ázii, preto vám odporúčame preskúmať ďalšie kulinárske tradície, od korejskej polievky z ryžového dortu po banskú chung vietnam. Koniec koncov, kto nepotrebuje viac šťastia?

 

1. Mandarínky

Čínske slová pre mandarínku a šťastie znie rovnako, takže malý, sladký-koláč citrus je nevyhnutnosťou pre jedenie a zobrazenie počas čínskeho nového roka. Tanierky s listami sú ešte lepšie, pretože listy predstavujú dlhovekosť. Len sa uistite, že ovocie nie je zoskupené do štyroch – číslo štyri je spojená so smrťou.

 

Získajte naše obľúbené mandarínky recepty

pomelo, mld107354

2. Pomelo

Obrovský citrus je považovaný za sľubné jedlo, pretože čínske slovo pomelo je homonymum pre prosperitu a status. V sezóne skoro na jar, pomelové majú hustú, ľahko odlúpnutú kôru a ostré, sladké mäso. Nešťastné štyri pravidlá sa vzťahujú aj na tieto plody, takže si to pamätajte, keď ich vyraďujete.

Li's Steamed Chinese Chicken

3. Kuracie mäso

Vták sa tradične podáva celkovo na čínsky nový rok vrátane hlavy a nôh a predstavuje jednotu a dobré manželstvo medzi rodinami. Náš recept vyžaduje vypĺňanie dutiny čerstvým koriandrom a zázvorom, napaľovanie celé a podávanie spolu so sójovou zázvorovou omáčkou, sezamovou koriandrovou omáčkou a čínskou horčicou.

 

Získajte Steamed Chinese Chicken Recipe

červeno-curry_shrimp_dumplings.jpg

4. knedle

Pravdepodobne najznámejšou čínskou novoročnou výživou sa zdá, že knedľa prinášajú bohatstvo a prosperitu. Oni sú tradične vyrobený tak, aby vyzerali ako ingoty (meny používané počas dynastie Ming), ktoré sú v tvare lode, oválne a na konci sa obrátili. Legenda hovorí, že čím viac knedlíkov budete jesť počas dovolenky, tým lepšie budeš v nasledujúcom roku. Porozprávajte sa o situácii, ktorá prináša víťazstvá!

 

Získajte recept na krehké knedle

dusená-black-bass-0511mld107007.jpg

Fotografia podľa: Andrew Purcell

5. Ryby

Celá rybia dužina je určená na to, aby priniesla od začiatku roka množstvo na konci chvosta, pretože slovo pre ryby v čínštine je homonymum pre prebytok. Je dôležité, aby ryby boli čerstvé, nemrazené a podávané s neporušenou hlavou a chvostom.

 

Získajte parný čierny bas so receptom na zázvoru a škorpión

5097_021010_noodles.jpg

6. Dlhé rezance

Dlhé rezance sú podávané nezreteľne a symbolizujú, uhádli ste to, dlhovekosť. Naša slávnostná receptúra ​​vyžaduje miešanie-vyprážanie rezance s cesnakom, zázvorom, čínskym zelerom, žltým pórkom, šiitake a trúbkami a snehovým hráškom, potom ozdobíme smaženým koreňom lotosu a šupinami.

 

Získajte Wok-Fried dlhú životnosť rezance s novoročné zeleniny recept

6093_020311_pepper_salt_shrimp.jpg

7. Krevety

Krevety predstavujú živosť, rovnako ako šťastie a šťastie, pretože čínske slovo pre kôrovce znie ako smiech. Tajomstvo za roztrieštenou textúrou pre našu verziu soľ a korenie? Vypláchnutie kreviet v slanom náleve pred sušením.

 

Získajte klasický suchý papričkovaný koreň a krevetu soľ

8. Zásobník spriaznenosti

Šťastné číslo osem vstúpi do hry! Zvyčajne má okrúhly alebo osemuholnícky tanier, tento segmentový servírovací tanier má osem oddielov naplnených rôznymi symbolickými ozdobami, ako je kandizovaný kokosový orech pre spoločenstvo, červené melóny pre šťastie, lotosové semená pre plodnosť a arašidy pre dlhovekosť. Podnos je často dávaný ako darček alebo určený pre hostí, aby sa počas občerstvenia počas Čínskeho nového roka. Tu je návrat video od Marthy uvedenie jeden dohromady: