mld105272_0110_basicchksoup.jpg

1. Začnite s najlepším

Polievka začína kuracou. Sarah hovorí: “Dostaňte 4-librové kuracie mäso čo najlepšie a nakrájajte ho na kúsky. Už sme vám to už povedali, ale stojí za to opakovať: nákup celého kurča a rozrezanie sami vám dáva väčšiu kontrolu nad kvalitou a je lacnejší ako kúpu dielov.

2. Prejdite kvapalinou

To, čo používate ako kvapalina, vytvorí chuť na polievku. Budete potrebovať asi 9 šálok vody alebo kuracieho mäsa alebo kombináciu oboch. Sarah je mantra: “Ak začnete s väčšou chuťou, skončíte s väčšou chuťou.” Použitie domáceho kuracího šalátu vám dá viac, ale Sarah tiež používa polovicu a pol kombináciu vody a kúpeného vývaru, keď nie Nemáte zásoby.

3. Základné doplnky

Pridajte mrkvu (približne 2 veľké, nakrájané na plátky), cibuľu (asi 2 média, nakrájané na plátky), stonku celeru, niekoľko vetvičiek petržlenu a niektoré soli a korenie. Pridávanie tejto zeleniny je životne dôležité: “Sú aromatické látky a vytvárajú základný chuťový profil klasickej kuraciej polievky.” Vysvetľuje Sarah.

4. Skimming je dôležité

Ako polievka kuchári, skim včas a často. Tým vzniká najjasnejší vývar. Sarah je obľúbený nástroj pre skimming: “kovová lyžička!”

5. Je to šťavnaté

Odstráňte kuracie mäso tak, ako je varené – to bude trvať asi 25 minút – inak bude suché a lepenkové. Nechajte ju vychladnúť a odoberte mäso z kostí. Vráťte kosti do hrnca a dusíme ďalší 35 minút.

6. They Bones

Pridanie kostí späť do polievky je obzvlášť dôležité, ak ste začali s vodou. “Kosti pridávajú hĺbku a bohatosť, aby vytvorili bohatú zásobu.” hovorí Sarah.

7. Trvá to čas

Nasypte, kým je vývar intenzívny a chuťový, aspoň 35 minút po vybratí kurčiat. Nebuďte netrpezliví; to je to, čo robí veľkú polievku. Keď je mäso v chlade, roztrhajte ho na kúsky.

8. Veg in alebo Out?

Akonáhle je vývar hotový, môžete ho buď napnúť, odstrániť kosti a varenú zeleninu alebo odstrániť kosti a nechať zeleninu dovnútra. Závisí to od toho, ako sa vám páči polievka. Ak dávate prednosť supermäkkým, takmer rozpadajúcim vegetariánom, nechajte tak, ako je. Ak ich uprednostňujete práve varením v polievke, potom napustite vývar, nakrájajte zeleninu, pridajte do vývaru a dusíme, až kým nie sú len varené.

9. Pridajte rezance

Kuracia polievka môže obsahovať veľa zeleniny, zemiakov alebo ryže; ale pre mnohých z nás má klasická kuracia polievka vždy rezance. Široké vaječné rezance alebo vermicelli fungujú najlepšie – a varejú priamo v bujóne.

10. Ladle It Out

Zmiešajte celé alebo celé kurča späť do polievky a zahrejte. (Akékoľvek kurča, ktoré sa nepoužíva v polievke, sa môže použiť na hrniec, šalát, enchilady a ďalšie). Ozdobte s posypom čerstvých bylín, Sarah obľúbené sú kôpor alebo petržlen. Rád tiež pridáva stlačenie citrónovej šťavy, “jas citrónov zvyšuje chute polievky.”

 

Získajte základnú receptúru kuracieho polievka

A ak máte chuť na pikantnú kuracie polievku, skúste to: